Niewolnicza praca w znanych warszawskich restauracjach?

Autor: Rzeczpospolita 5 kwietnia 2018 09:45

Kilkaset złotych za 350 godzin pracy – tyle w znanych restauracjach zarabiali Ukraińcy i Białorusini – donosi Rzeczpospolita.

Mirosław K. i Borys S. wyszukiwali za granicą ludzi w bardzo trudnej sytuacji życiowej i finansowej, którzy nie znali procedur obowiązujących w Polsce dotyczących zatrudniania obcokrajowców czy legalizacji ich pobytu. Trafiali oni do lokali gastronomicznych na terenie Warszawy, gdzie byli wykorzystywani do wielogodzinnej pracy, po ponad 350 godzin w miesiącu. Za pracę po kilkanaście godzin dziennie dostawali miesięcznie 800 zł. Resztę zgarniali „pośrednicy", którzy werbowali Ukraińców i Białorusinów do pracy w warszawskich restauracjach.

Niewolniczy proceder trwał od lipca 2015 r. do października 2016 r. W sidła Mirosława K. i Borysa S. wpadło 15 obywateli Ukrainy i Białorusi.

Na liście dziesięciu warszawskich lokali, które korzystały z pracy cudzoziemców ściąganych przez firmę Mirosława K., są również te bardzo znane, ale jak zapewnia prokuratura, ich właściciele nie mieli świadomości, że Mirosław K. nie płaci cudzoziemców za pracę i traktuje ich jak niewolników.

Sprawę bada Rzeczpospolita.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,10

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane