PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sfinks wycofa jaja z chowu klatkowego ze swoich restauracji doi 2025 roku

Autor: dlahandlu.pl 24 stycznia 2018 09:38

Sfinks SA, właściciel restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło, Fabryka Pizzy, WOOK, Piwiarnie Warki i Pub Bolek, rezygnuje ze stosowania w swoich lokalach jaj z chowu klatkowego. Spółka zobowiązała się do wycofania tego typu jaj do 2025 roku – poinformowało Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Spółka poinformowała, że decyzja dotyczy wszystkich restauracji. Przypomina, że w lokalach Chłopskie Jadło już teraz używane są wyłącznie jaja z wolnego wybiegu.

-Mając na uwadze dobrostan kur niosek i promocję żywności pozyskiwanej ze zrównoważonych źródeł, Sfinks stara się eliminować stosowanie jaj z chowu klatkowego w swoich restauracjach. W związku z tym już teraz w lokalach zarządzanych przez spółkę do przygotowywania zdecydowanej większości dań, w skład których wchodzą jaja, „trójki” nie są wykorzystywane. Jednocześnie Sfinks zobowiązał się, że do 2025 roku całkowicie wycofa ze wszystkich swoich sieci jaja z chowu klatkowego i półprodukty zawierające tego typu jaja – czytamy na oficjalnej stronie spółki.

Przeczytaj także:

Restauracje Sphinx od lat kojarzone są ze stuprocentowo mięsnym menu, w którym nie tylko weganie, ale nawet wegetarianie mają problem ze znalezieniem czegoś dla siebie. Jednak niedawno sytuacja uległa zmianie. W menu restauracji znajdziemy nie tylko hummus i falafel, ale też tabbouleh, warzywa w tempurze, fattoush, misę grillowanych warzyw, a nawet obiadowe dania z kuskusem i wegetariańskie mezze.

Zaledwie kilka dni temu z jaj „trójek” oficjalnie zrezygnował Starbucks i Maxima Grupė, największa sieć handlowa w krajach bałtyckich. Swoją decyzję uzasadniły rosnącym wśród konsumentów zainteresowaniem dobrostanem zwierząt. Marki, które nie chcą pozostać w tyle decydują się na wyznaczanie nowych standardów, mających na celu spełnienie rosnących oczekiwań społecznych i poprawę sytuacji zwierząt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  12,22

 • Min

  9,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane