Spółka Agory ze zgodą UOKiK na utworzenie sieci restauracji

Autor: dlahandlu.pl 15 lutego 2018 19:57

Zarząd Agory S.A. poinformował o wydaniu przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody na dokonanie koncentracji, polegającej na utworzeniu przez Helios S.A. z siedzibą w Łodzi (spółkę zależną Agory) wraz z dwiema osobami fizycznymi wspólnego przedsiębiorcy joint venture.

Uzyskanie zgody prezesa UOKiK na koncentrację oraz uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki jest warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej i powołania spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych, m.in. w segmencie „fast casual”.

Jak podano we wcześniejszym komunikacie, planowana inwestycja Helios w nowo utworzoną spółkę wyniesie około 10 mln zł, w tym 5 mln zł po podpisaniu umowy inwestycyjnej.

Udział Helios w kapitale zakładowym nowo założonej spółki wyniesie 90 proc., a każda z osób fizycznych obejmie początkowo po 5 proc. udziałów w jej kapitale z możliwością zwiększenia swojego zaangażowania maksymalnie do 15 proc. (łącznie do 30 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,08

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane