Starbucks wprowadzi na rynek kubek w pełni nadający się do recyklingu

Autor: dlahandlu.pl 26 marca 2018 13:07

Starbucks wprowadzi na rynek kubek w pełni nadający się do recyklingu Fot. Shutterstock.com

Starbucks przeznaczy 10 mln dolarów na prace nad wprowadzeniem na rynek kubka w pełni nadającego się do recyklingu i kompostowania. Ma się to stać w ciągu najbliższych trzech lat. Obecnie rocznie dystrybuowanych jest około 6 mld kubków Starbucks.

Kawiarniany gigant zainicjował tzw. NextGen Cup Challenge. Firm podkreśla, że chce zmniejszyć swój niepożądany wpływ na ekologię. - Nasi partnerzy w sklepach z dumą serwują kawę fair trade w ponad 28 tys. miejsc na całym świecie, ale chcemy wznieść pojęcie "zrównoważony rozwój" na wyższy poziom - powiedziała wiceprezes Strabucksa Colleen Chapman. - Już dziś apelujemy do przedsiębiorców i przemysłowców z całego świata - zaprojektujcie kubek, który naprawdę nadaje się do recyklingu i kompostowania - dodała.

NextGen Cup Challenge to pierwszy krok w rozwoju globalnego rozwiązania typu end-to-end, dzięki któremu kubki na całym świecie mogą zostać przekierowane ze składowisk odpadów lub będą miały drugie życie jako kolejna filiżanka, serwetka lub nawet krzesło. Projekt zapewni uczestnikom zasoby finansowe i techniczne.

Starbucks nawiązał już współpracę z partnerami z Closed Loop i spodziewa się opracować rozwiązania, które będą dostępne w wersji otwartej i będą bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych światowymi wyzwaniami ekologicznymi. W zeszłym roku Starbucks zaprojektował już pokrywę swojej kawy Nitro Cold Brew, która eliminuje potrzebę użycia słomki. Amerykańska firma testuje też opłatę w wysokości 5 pensów za używanie papierowych kubków w Wielkiej Brytanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,08

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane