Walter Herz skomercjalizuje Ratuszową 6

Autor: dlahandlu.pl 7 marca 2018 14:37

Firma Walter Herz została wybrana do komercjalizacji konceptu kulinarnego - Ratuszowa 6 – powstającego na terenie warszawskiego Parku Praskiego.

Jego budowa ruszy niebawem, a oddany do użytkowania zostanie na przełomie 2019 i 2020 roku. Inspiracją przy tworzeniu projektu kompleksu Ratuszowa 6 były takie miejsca jak Chelsea Market Industry City w Nowym Jorku, Time Out Market w Lizbonie, czy St. Lawrence Market w Toronto. 

Nowoczesne centrum kulturalno-gastronomiczne, które mieścić się będzie w czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni 2,6 tys. mkw. usytuowanym na działce wielkości około 4,4 tys. mkw. przy ulicy Ratuszowej w Warszawie. Projekt obiektu oparty został na rozwiązaniach zbliżonych do tych, jakie wykorzystuje Hala Koszyki, czy realizowane obecnie EC Powiśle. Poza funkcją gastronomiczną, kompleks służyć ma również promowaniu polskiej sztuki nowoczesnej. Ściany budynku mają zostać ozdobione muralami, a jego zielone dachy nawiązywać będą do otaczającego centrum Parku Praskiego i znajdującego się w pobliżu Ogrodu Zoologicznego.

Kompleks pomieści liczne restauracje i kawiarnie, a także stoiska z ekologiczną żywnością i specjałami kulinarnymi z całego świata.
Jak zapewnia reprezentujący inwestora dr Marcin Marcinkiewicz, centrum będzie miejscem, w którym organizowane będą liczne wydarzenia, nie tylko kulinarne, ale także kulturalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane