11 mln zł na modernizację targowisk w woj. pomorskim

Autor: PAP 6 kwietnia 2012 09:08

Prawie 11 mln zł z UE z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) jest przeznaczone na modernizację lokalnych targowisk w woj. pomorskim. Wnioski będą przyjmowane do 21 maja. Maksymalne dofinansowanie może wynieść 1 mln zł.

Jest to pierwszy konkurs z PROW, w którym można uzyskać dotacje na targowiska. W woj. pomorskim jest 89 targowisk stałych, w całym kraju - 2260. Inwestycje mają poprawić warunki sprzedaży w tych miejscach.

Piotr Jaśniewski, z Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego powiedział PAP, że dzięki wsparciu może być zmodernizowanych ok. 20 targowisk.

Projekt jest adresowany do miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców, także miast, które dotychczas nie mogły ubiegać się o wsparcie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wnioskodawcą może być gmina lub związek międzygminny. Maksymalny poziom pomocy unijnej wynosi 75 proc. kosztów inwestycji, pozostałą kwotę stanowi wkład własny beneficjenta.

Zakłada się, że modernizacje targowisk w Pomorskiem rozpoczną się jesienią i mogą potrwać dwa lata.

Projekty dotyczące targowisk mogą być realizowane dzięki rozporządzeniu z lipca ub. roku, które wprowadziło dodatkowy zakres dla działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" w PROW 2007-2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11022

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane