REKLAMA
REKLAMA

15 mln zł wydano na modernizację targowiska w Łodzi

Autor: PAP 23 listopada 2012 09:08

15 mln zł kosztowała modernizacja rynku "Górniak" w Łodzi. W ciągu trzech lat zbudowano lub zmodernizowano halę, pasaż oraz miejsca dla rolników, którzy tam oferują swoje produkty. Inwestycję sfinansowali w całości kupcy, którzy dzierżawią rynek.

REKLAMA
Modernizacja targowiska, by dostosować je do standardów unijnych, trwała ponad trzy lata. Wcześniej handel odbywał się tu w trudnych warunkach, klienci np. często brodzili w błocie. Inwestycję przeprowadziło Stowarzyszenie Kupców i Producentów Rolnych Górniak, które dzierżawi targowisko od miasta. Umowę zawarto na 15 lat.

Członkowie stowarzyszenia przekonują, że dzięki samodzielnemu zrządzaniu udało im się znacznie zredukować koszty budowy oraz bieżącej eksploatacji targowiska.

W sumie zmodernizowano 9 tys. m. kw. targowiska, w tym 4,5 tys. m kw. powierzchni handlowej. Od podstaw zbudowano całą infrastrukturę - przeprowadzono roboty kanalizacyjne, wodociągowe i energetyczne.

Na terenie "Górniaka" powstał zadaszony pasaż z 84 kioskami i pawilonami, 64 miejsca pod dachem dla rolników, gdzie sprzedaż prowadzona jest wprost z samochodów, oraz 50 stanowisk zarezerwowanych na handel obwoźny i sezonowy. W nowej hali o pow. 2,1 tys. m kw. utworzono 74 stanowiska handlowe. Powstało także ok. 300 miejsc parkingowych.

"Wszystkie decyzje i inwestycje były konsultowane i zatwierdzane przez (...) kupców" - zaznaczył przewodniczący Stowarzyszenia Kupców i Producentów Rolnych Górniak Jacek Miller. Jego zdaniem teraz rynek spełnia standardy europejskie.

Przed modernizacją na targowisku pracowało ok. 140 stałych podmiotów, obecnie jest ich ponad 200; w większości to firmy rodzinne. Kupcy szacują, że z handlu na targowisku żyje ponad 3 tys. osób.

Na sobotę, z okazji uroczystej inauguracji "nowego" targowiska przygotowano całodniowy festyn.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12601

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA