REKLAMA
REKLAMA

17 proc. wzrost przychodów sieci Spar w Polsce

Autor: dlahandlu.pl na podstawie retailgazette.co.uk 12 kwietnia 2016 11:21

17 proc. wzrost przychodów sieci Spar w Polsce for. materiały prasowe Spar

Sieć Spar zaprezentowała pełne wyniki finansowe za 2015 r. W tym czasie firma odnotowała globalny wzrost przychodów o 3,5 proc. do 33 mld euro. Największy wzrost sprzedaży w ciągu pięciu lat jest wynikiem kontynuacji globalnej strategii ekspansji i ożywienia w Europie - podał retailgazette.co.uk

REKLAMA

Spar odnotował znaczny wzrost przychodów w Europie Zachodniej, szczególnie w Austrii, gdzie sprzedaż wzrosła o 2,4%. W Belgii zanotowano wzrost sprzedaży o 6%, a na Węgrzech o 2,9%. W Wielkiej Brytanii liczba sklepów przekroczyła liczbę 2600, a obroty wzrosły o 2 %.

Sklepy w Europie Środkowej i Wschodniej, w szczególności w Chorwacji i Polsce również zanotowały wzrosty - odpowiednio o 15 i 17%.

- Dane za ubiegły rok pokazują siłę i atrakcyjność marki Spar w skali globalnej. Jesteśmy juz obecni w 42 krajach. Spar chce być partnerem z wyboru dla niezależnych operatorów handlowych - powiedział dyrektor zarządzający sieci Spar Tobias Wasmuht.

Spar jest największą na świecie franczyzową siecią sprzedaży detalicznej. Spar Polska działa od 1996 roku, a od 2010 roku należy do jednej z największych grup dystrybucyjnych w kraju - Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA