REKLAMA
REKLAMA

9 wniosków o dofinansowanie budowy lub przebudowy targowisk w woj. opolskim

Autor: PAP 21 maja 2012 09:28

9 wniosków o dofinansowanie budowy lub przebudowy targowisk w woj. opolskim na łączną kwotę ponad 6,6 mln zł złożyły opolskie gminy w ramach programu "Mój rynek". Członek zarządu województwa Antoni Konopka zapowiedział, że umowy na dofinansowanie mają być podpisywane w lipcu.

REKLAMA
Jak powiedział PAP odpowiedzialny za rolnictwo w zarządzie województwa opolskiego Antoni Konopka wnioski o pieniądze na budowę, rozbudowę lub modernizację targowisk lokalnych realizowane w ramach programu "Mój rynek" Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi złożyły na Opolszczyźnie gminy Ujazd, Prudnik, Paczków, Głubczyce, Głogówek, Byczyna, Kolonowskie, Lewin Brzeski i Pawłowiczki. "Łączna suma wniosków o dofinansowanie - ponad 6,6 mln zł - jest niemal taka sama jak całkowita kwota przewidziana dla województwa na dofinansowanie tych działań - poinformował Antoni Konopka. - Niewykluczone jednak, że po przeprowadzeniu przetargów uda się wypracować oszczędności i będziemy mogli ogłosić kolejny nabór".

Zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich opolskiego urzędu marszałkowskiego Tomasz Karaczyn, do którego wpływały wnioski, przekazał, że najdroższa z inwestycji planowanych na Opolszczyźnie w ramach programu "Mój rynek" warta będzie ponad 3 mln zł, najmniej kosztowna - 329 tys. zł. Gminy mogły wnioskować maksymalnie o 1 mln zł wsparcia, a kwota dofinansowania nie mogła być większa niż 75 proc. wartości całkowitej projektu.

Gmina Lewin Brzeski złożyła wniosek o dofinansowanie w wysokości 364 tys. zł, a całkowita wartość planowanego projektu to prawie 600 tys. zł. Inspektor gminnego wydziału budownictwa i inwestycji Anna Foryś zapewniła, że na targowisku w Lewinie Brzeskim sprzedających i kupujących nigdy nie brakuje - zwłaszcza w sezonie letnim, gdy rolnicy sprzedają warzywa i owoce własnej produkcji. "Do tej pory nie było jednak pieniędzy, by poprawić panujące na targowisku warunki. W ramach programu zrobimy m.in. parking, zbudujemy zadaszone pawilony i zaplecze sanitarne" - wyliczyła Foryś.

Według danych GUS na koniec roku 2010 w województwie opolskim istniały 53 stałe targowiska i 415 sezonowych. W całej Polsce w tym samym czasie było 2235 targowisk stałych i ponad 6,9 tys. sezonowych


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA