REKLAMA
REKLAMA

Akcjonariusz Sfinksa pożyczy spółce 25 mln zł

Autor: GPWInfostrefa 29 grudnia 2010 09:07

Zarząd Sfinks Polska zawarł warunkową umowę pożyczki z akcjonariuszem - Sylwestrem Cackiem.

REKLAMA

Sylwester Cacek, akcjonariusz spółki Sfinks Polska, pożyczy spółce do 25 mln zł na realizację planu inwestycyjnego. Umowa pożyczki została zawarta pod warunkiem zawieszającym, którym jest podpisanie przez Sfinks umowy lub umów z bankami ING Bank Śląski, PKO BP i Raiffeisen Bank Polska w zakresie restrukturyzacji zobowiązań bankowych spółki w Bankach.
- Celem pożyczki jest zapewnienie spółce ciągłości funkcjonowania, w tym realizacji planu inwestycyjnego i prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej w okresie do pozyskania przez Sfinks Polska środków pieniężnych z planowanej wtórnej emisji akcji - informuje spółka.
Pożyczka może zostać wypłacona spółce jednorazowo lub w transzach. Pożyczkobiorca może także zrezygnować z wykorzystania części pożyczki.
Oprocentowanie pożyczki odpowiada warunkom przyjętym dla tego rodzaju umów na rynku. Spłata pożyczki wraz z odsetkami nastąpi w terminie 30 dni po spłacie zobowiązań wynikających z umów restrukturyzacyjnych z Bankami zawartych w kwietniu 2009 r. Strony umowy dopuszczają także wcześniejszą spłatę pożyczki w przypadku pozyskania przez spółkę środków z wtórnej emisji akcji lub objęcia przez pożyczkodawcę akcji nowej emisji (potrącenie wierzytelności).


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA