REKLAMA
REKLAMA

Banki trafiają do szkół z wielofunkcyjnymi kartami zbliżeniowymi

Autor: dlahandlu.pl 30 sierpnia 2010 12:27

Zbliżeniowa karta Visa payWave i karta szkolna „w jednym"; pierwsza szkoła w Polsce wdroży takie rozwiązanie, przygotowane przez Bank Zachodni WBK. „Karta szkolna" będzie wykorzystywana do identyfikowania uczniów, kontroli wstępu na teren szkoły oraz do płacenia.

REKLAMA
Zbliżeniowe karty Visa payWave to karty z mikroprocesorem, który podnosi poziom bezpieczeństwa samej karty i umożliwia łączenie na jednym „plastiku" zastosowań czysto płatniczych z innymi funkcjami, np. identyfikacją użytkownika karty. Z tej właśnie funkcji jako pierwsze w Polsce będzie korzystać XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi, w którym z początkiem zbliżającego się roku szkolnego zostanie uruchomiony system „karty szkolnej".

Każdy z uczniów otrzyma od Banku Zachodniego WBK zbliżeniową kartę przedpłaconą Visa payWave. Jednocześnie bank wyposaży szkołę w oprogramowanie oraz urządzenia kontrolujące dostęp do pomieszczeń szkolnych (czytniki kart połączone z odpowiednimi bramkami).  Na kartach zostanie umieszczony przygotowany specjalnie dla szkoły wizerunek (logo szkoły), przez co będą one również szkolnym identyfikatorem. Poza kartami i specjalnymi barierkami BZ WBK wyposaży również liceum w czytniki do płatności zbliżeniowych, które zostaną zainstalowane w szkolnym sklepiku. Uczniowie będą mogli w nim płacić swoimi „kartami szkolnymi" bez posługiwania się gotówką.

„Karty szkolne" to przedpłacone karty Visa payWave; za ich pomocą można płacić do wysokości środków wpłaconych wcześniej na rachunek karty. Dodatkowa funkcjonalność zbliżeniowa pozwala dokonywać drobnych płatności (jednorazowo do 50 zł) bez konieczności podawania jej sprzedawcy - wystarczy zbliżyć kartę do czytnika kart zbliżeniowych.

Bank Zachodni WBK planuje uruchomienie, w najbliższym czasie, podobnych systemów dostępu w kolejnych szkołach: drugiej szkole w Łodzi, a także we Wrocławiu, Nowym Targu, Rzeszowie i Zielonej Górze.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA