REKLAMA
REKLAMA

Banki wypowiadają umowy kredytowe spółce Waspol

Autor: www.dlahandlu.pl 27 grudnia 2012 09:31

Banki wypowiadają umowy kredytowe spółce Waspol

W grudniu spółka Waspol otrzymała zawiadomienia w sprawie wypowiedzenia umów przez ING Bank Śląski oraz Bank Gospodarki Żywnościowej.

REKLAMA

10 grudnia wpłynęły do spółki pisma w sprawie wypowiedzenia przez ING Bank Śląski umowy wykupu wierzytelności oraz umowy o kredyt złotowy na finansowanie inwestycji. Kilka dni wcześniej BGŻ wypowiedział spółce umowy kredytu obrotowego w rachunku bieżącym, umowy kredytu inwestycyjnego w rachunku kredytowym oraz umowy o linię na udzielanie gwarancji.

Jak już pisalismy, 18 grudnia w spółce Waspol zostało wszczęte postępowanie naprawcze.

Zarząd firmy uważa, że w związku z przewidywanym pogorszeniem płynności spółki wdrożenie postępowania naprawczego jest obecnie jedynym scenariuszem kontynuowania działalności, ustabilizowania sytuacji finansowej, przeprowadzenia restrukturyzacji i zachowania miejsc pracy.

Skonsolidowane przychody Waspolu w III kwartale zmniejszyły się o 33 proc. w stosunku do analogicznego kwartału 2011 roku i wyniosły 37,7 mln zł. Narastająco trzy kwartały spadek wyniósł 18 proc. (126,2 mln zł), przy jednoczesnym obniżeniu generowanej marży handlowej. Efekt działań restrukturyzacyjnych okazał się niewystarczający aby osiągnąć dodatni wynik finansowy. Po III kwartale spółka zanotowała 5,5 mln zł straty netto. Narastająco strata wyniosła 5,3 mln zł.  


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA