REKLAMA
REKLAMA

Bazary potrafią reagować na potrzeby klientów

Autor: Rzeczpospolita 4 marca 2011 09:18

Z danych GUS wynika, że na rynku jest wciąż ponad 2,2 tys. działających na stałe bazarów. Do tego dochodzi ponad 7 tys. sezonowych. Z tytułu samej opłaty targowej otrzymują one ponad 260 mln zł - pisze Rzeczpospolita.

REKLAMA
Dlatego Ministerstwo Rolnictwa planuje uruchomić ok. 80 nowych, planowana jest też modernizacja 200 już istniejących targowisk.

158 tys. firm na koniec 2010 roku prowadziło sprzedaż na bazarach. Tymczasem z przeprowadzonej w 2009 r. przez Inspekcję Handlową kontroli wynika, że nieprawidłowości stwierdzono u 68,5 proc. tych firm. Jednak jak przyznaje Tomasz Starzyk z D&B Poland w rozmowie z "Rz", przedsiębiorstwa te są bardzo elastyczne i niemal z dnia na dzień bez większego uszczerbku w bieżącym funkcjonowaniu potrafią zmienić cały asortyment i zakres oferowanego towaru.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej przez firmę IPSOS Polacy są największymi zwolennikami kupowania w tego typu miejscach. Niemal połowa rodaków najczęściej kupuje tam owoce i warzywa (średnia UE wynosi 33 proc.), a 29 proc. - mięso (UE - 11 proc.).


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA