REKLAMA
REKLAMA

Biskupi przeciwko sprzedaży piwa na stadionach

Autor: Onet.pl za Futbolnews.pl 9 września 2011 10:52

Sejm przyjął ostatnie poprawki, umożliwiające sprzedaż piwa na stadionach. Jednak głosów sprzeciwu nie brakuje. Oficjalny protest złożył Zespół Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi liczą, że ustawy nie podpisze prezydent - podaje Onet.pl za Futbolnews.pl.

REKLAMA
"W ostatnim dniu sierpnia, który Kościół w Polsce przeżywa jako miesiąc abstynencji, Sejm RP ostatecznie przegłosował zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych oraz niektórych innych ustaw, które umożliwiają handel alkoholem na stadionach piłkarskich. To decyzja, która sprzyja jedynie grupom interesu czerpiącym ogromne zyski z handlu alkoholem. Szkodzi zaś obywatelom [...]"  - tak brzmi stanowisko Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Zespół Konferencji Episkopatu ostro atakuje posłów: "To ich sumienia obarczone zostaną każdym pojedynczym przypadkiem zmarnowanego życia młodego człowieka, każdym cierpieniem i każdą tragedią, która spowodowana zostanie nadmierną dostępnością alkoholu w grupie szczególnego ryzyka, w którą uderzają przyjęte regulacje".

  • seremetka 2011-09-09 11:44:38

    na terenie stanionu w czasie rozgrywek sportowych powinien byc zakaz

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA