Czas żniw dla sklepów i cukierni przed komuniami

Autor: dlahandlu.pl 10 maja 2010 10:26

Czas żniw dla sklepów i cukierni przed komuniami

W maju cukiernie, a także niektóre sklepy spożywcze, tradycyjnie poszerzają ofertę o torty przygotowane na święto pierwszej komunii. - U nas za dwukilogramowy tort trzeba zapłacić około 80 zł. Cena może być wyższa, w zależności od rodzaju ciasta czy dekoracji. Torty sprzedajemy zarówno na zamówienie klientów indywidualnych, jak i do niektórych sklepów sieciowych - wyjaśnia pracownik jednej z białostockich piekarni.


W przypadku zamówień indywidualnych ważne jest, by kupujący mógł sam wybrać kombinację smakową oraz wizualną tortu. - Mamy zarówno torty tradycyjne - okrągłe, jak również księgi otwarte lub zamknięte. Klienci chętniej wybierają te drugie, ponieważ bardziej nawiązują do charakteru uroczystości. Jeśli kupujący decydują się na tort tradycyjny, dekorują ciasto napisami z kremu szwedzkiego, figurkami cukrowymi, hostią lub opłatkiem - dodaje pracownik zakładu piekarniczo-cukierniczego.

Rozpoczął się szał zakupów komunijnych. Mimo spowolnienia gospodarczego Polacy nie zamierzają oszczędzać. Jak szacują sklepy, dla których właśnie rozpoczął się sezon żniw, w tym roku wydatki na prezenty komunijne będą przynajmniej o 10 proc. wyższe niż przed rokiem.

 


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12469

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane