PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Dino otworzy w tym roku w sumie 70 sklepów

www.portalspozywczy.pl 19 września 2012 16:50

W 2011 roku ruszyło 45 nowych placówek sieci. - Dino notuje wysokie wzrosty sprzedaży w sklepach istniejących i rozwija się także dzięki otwieraniu nowych sklepów. Uważamy Dino za bardzo dobrą inwestycję - mówi Jacek Woźniak, partner w Enterprise Investors, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

Jak zauważa partner funduszu, na rynku handlu detalicznego nie jest łatwo znaleźć dobre cele dla inwestycji. - Trzeba natrafić na właściwą sieć, z właściwym formatem i zarządem. Nam się udało. Znaleźliśmy partnera w sieci Dino. Ta sieć dopasowuje format odpowiednio do miejscowości, lokalnej specyfiki i oczekiwań klienta. Jak pokazują wyniki jest to bardzo dobra strategia - jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się sieci w Polsce - mówi Jacek Woźniak.
Jego zdaniem, sklep zorganizowanej sieci ma przewagi konkurencyjne nad sklepami pojedynczymi, niezorganizowanymi.
Partner Enterprise Investors ocenia, że spółki z segmentu handlowego i spożywczego sa dobrą inwestycja dla funduszy typu private equity.
- Fundusze private equity szukają firm, które mogą szybko rosnąć i przynieść istotne powiększanie wartości w ciągu kilku lat. W handlu detalicznym w Polsce dzieją się spore zmiany, jest to rynek atrakcyjny z punktu widzenia inwestora, bo nie jest on tak skoncentrowany, jak na przykład u naszych południowych sąsiadów Czechów, gdzie rynek jest praktycznie w rękach trzech graczy, czy w Anglii, gdzie rynek jest w rękach dwóch graczy. W Polsce jest to rynek bardzo rozdrobniony, podlegający konsolidacji, która ma miejsce nie tylko w handlu nowoczesnym, ale też tradycyjnym - mówi Jacek Woźniak.
- Na takim rynku sporo do zrobienia mają sieci, które posiadają dobry format sklepów, odpowiednio dopasowany do danej miejscowości, które mają zdolności organizacyjne do szybkiego rozwoju, czyli posiadają infrastrukturę i logistykę, które są w stanie te sieci utrzymać - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane