REKLAMA
REKLAMA

Dino z nowym oprogramowaniem do zarządzania majątkiem

Autor: www.dlahandlu.pl 11 kwietnia 2012 12:43

Firma informatyczna SmartMedia wdrożyła system Stock w firmie DINO Polska S.A., która jest właścicielem ogólnopolskiej sieci marketów Dino. Spółka Dino zakupiła rozwiązanie Stock z licencją na kilkadziesiąt tysięcy składników majątku. Program ma służyć do zarządzania majątkiem trwałym tej sieci marketów, a więc zasobami, na które składają się m.in. meble sklepowe, kasy, infrastruktura techniczna, sprzęt komputerowy, budynki czy elementy wyposażenia.

REKLAMA
- Ze względu na silne rozproszenie majątku spółki Dino wprowadzenie systemu wykorzystującego bezprzewodowe kolektory danych pozwoli na skrócenie czasu przeprowadzania inwentaryzacji nawet o ponad 80 proc.. Zapewni także dostęp do automatycznie generowanych dokumentów poinwentaryzacyjnych, których ręczne przygotowanie trwa niekiedy tygodniami - mówi Bartosz Sobolewski, prezes zarządu SmartMedia. - Stock umożliwi także sprawniejsze zarządzanie majątkiem, dzięki możliwości generowania dowolnych raportów i sprawozdań, co nie pozostaje bez znaczenia dla kadry zarządzającej. Składniki majątku oznakowane etykietami z kodem kreskowym są też łatwiejsze do identyfikacji, co sprawdza się w codziennej pracy firmy - na przykład podczas inwentaryzacji zdawczo-odbiorczych lub częściowych. Wszystko to przekłada się na ogromne oszczędności zasobów i czasu, które z kolei łatwo przeliczyć na duże oszczędności finansowe - dodaje.

Sieć Dino istnieje od 1999 r., pierwsze sklepy tej marki otwierane były w województwie wielkopolskim. W skład sieci wchodzą obecnie 163 markety o średniej powierzchni 400 mkw., zlokalizowane głównie w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i śląskim.
Dino zamierza do końca br. zainwestować ok. 130 mln zł m.in. w innowacyjne rozwiązania IT oraz rozbudowę Centrum Logistycznego w Krotoszynie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA