REKLAMA
REKLAMA

Dodatkowe funkcjonalności oprogramowania ułatwiły płynne przejście na nowy VAT

Autor: dlahandlu.pl 3 stycznia 2011 11:21

- Proces zmiany stawek VAT we wszystkich placówkach handlowych i centralach, korzystających z systemu HiperMarket zakończył się sukcesem. Było to możliwe dzięki wprowadzonym w systemie, specjalnie na tę okoliczność udogodnieniom, precyzyjnej instrukcji dla obsługi sklepu oraz całodobowej pomocy naszych serwisantów - również w noc sylwestrową - mówi Paweł Karpiniuk, dyrektor handlowy firmy Net Sp. z o.o.

REKLAMA

- W systemie dodano następujące możliwości: grupową zmianę VAT w katalogu sklepowym "od daty" orazgrupową zmianę VAT na PKWIU "od daty". System zapewnia automatyczną zmianę stawek VAT z 3 na 5 proc., z 7  na 8 proc., z 22 na 23 proc., oraz rolniczą z 6 na 7 proc. Zadaniem działu handlowego było jedynie skorzystanie z powyżej opisanych narzędzi i zaprogramowanie odpowiednich zmian stawek - wyjaśnia Paweł Karpiniuk.

- Zmianie uległy też ekrany wprowadzania danych z VAT (np. wprowadzanie nagłówka faktury zakupu) czy też formaty wydruków zawierających stawki VAT (ponieważ w związku z korygowaniem faktur z roku 2010, w rejestrze VAT mogą pojawić się wartości w stawkach zarówno starych jak i nowych).
Zaoferowaliśmy również możliwość automatycznego przeliczenia cen z zachowaniem marży, dla wymienionych typów zmian VAT- dodaje dyrektor handlowyspołki Net.

Firma Net zajmuje się tworzeniem oprogramowania zarządzającego placówkami handlowymi (system HiperMarket), gastronomicznymi (program TouchNet) oraz jednostkami produkcyjnymi takimi jak piekarnie czy ciastkarnie (program BakerNet). W jej ofercie znajduje się również aplikacja NetAgent umożliwiająca składanie zamówień i przesyłanie ich do hurtowni za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak palmtopy. Wszystkie te programy mogą działać oddzielnie lub po połączeniu działać jako jeden, kompleksowo zarządzający firmą system.

Firma współpracuje m.in. z sieciami: Piotr i Paweł,Eko Holding i Milea.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA