REKLAMA
REKLAMA

Dyskonty niszczą małe sklepy?

Autor: Dziennik Polski 18 lipca 2013 08:59

Drobny handel ginie w Polsce w przyspieszonym tempie. Za to w ciągu 5 lat podwoiła się w Polsce liczba dyskontów, zwłaszcza Biedronek i Lidli, ponad dwukrotnie - do 18 proc. - wzrósł ich udział w rynku artykułów żywnościowych. To wszystko odbywa się kosztem małych i średnich sklepów - informuje Dziennik Polski.

REKLAMA
W ostatnich trzech latach tych ostatnich upadło ponad 60 tys. i według większości ekspertów obecną wojnę o handel przeżyje mniej niż połowa. Do tego politycy nakładają na handel nowe ciężary i obowiązki, które uderzają przede wszystkim w drobnych kupców.

Jak informuje Dziennik Polski Francuzi to przećwiczyli. Zniszczyli drobny handel, a teraz w panice, kosztem milionów, próbują go odbudować. Dla dobra konsumenta i lokalnych rynków pracy - mówi Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu. Politykom samorządowym, wydającym pozwolenia na kolejny dyskont, brakuje wyobraźni - uważa Lucyna Gowin, wiceszefowa Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych.

  • Dorota 2013-07-18 20:34:56

    No właśnie, to może niech się opamiętają i przestaną pozwalać na powstawanie nowych biedronek. Prowadzimy z mężem 23 lata sklepik osiedlowy i gdyby nie dodatkowa działalność nie byłoby na już na rynku. Mamy troje dzieci,które wychowaliśmy bez pomocy Państwa, chcielibyśmy dotrwać do emerytury a do tego brakuje kilkanaście lat.Jeżeli nie zmieni się polityka, to nie wiem co nas czeka na starość.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13902

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA