Dzieci do 13. roku życia nie powinny robić samodzielnie zakupów

Autor: Życie Warszawy 2 września 2010 08:48

Jeśli dzieci do 13. roku życia kupią coś bez zgody rodziców, sklep ma obowiązek przyjąć zwrot. Uczniowie poniżej 15. roku życia dostają średnio 43 zł kieszonkowego. Kupują za to najczęściej słodycze, napoje, kosmetyki, ale także telefony - informuje Życie Warszawy.

Zgodnie z przepisami dzieci poniżej 13. roku życia w ogóle nie powinny samodzielnie robić zakupów.

Jak informuje Życie Warszawy osoby w wieku 13 - 18 lat mogą kupować tylko drobne rzeczy codziennego użytku o wartości do 40 zł, np. gazety, żywność czy napoje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Gość 2010-09-02 14:21:40

    Twórca artykułu powinien najpierw kodeks cywilny poczytać zanim zacznie rewolucje w spożywczych wprowadzać. Art.14§2 Jednakże gdy osoba niezdolna do czynności prawnych (czyt. poniżej 13 roku życia) zawarła umowę należącą do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego, umowa takie staję się ważna z chwilą jej wykonania, chyba że pociąga za sobą rażące pokrzywdzenie osoby niezdolnej do czynności prawnych

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE



BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10821

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane