REKLAMA
REKLAMA

Dzięki dotacjom zmodernizowanych może zostać aż 300 targowisk

Autor: IAR 14 lutego 2013 18:18

Na Mazowszu program dofinansowania modernizacji targowisk cieszy się ogromnym zainteresowaniem - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska. Podkreśla, że na dofinansowanie może liczyć 27 targowisk a tymczasem spłynęło 39 wniosków od samorządów.

REKLAMA

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na Warmii i Mazurach, gdzie samorząd województwa zakończył już drugi nabór i tym razem do programu zgłosiła się tylko jedna gmina. W puli regionu pozostają nadal 4 miliony złotych na modernizację targowisk. Jeżeli trzeci nabór, który planowany jest w drugiej połowie roku, również nie wyczerpie tych środków, włodarze województwa będą wnosili do ministra rolnictwa o przesunięcie funduszy na inne cele.

Modernizacja placów ma sprzyjać rozwojowi niewielkich miast, w których są one usytuowane, a przede wszystkim promocji zdrowej, ekologicznej i polskiej żywności. To właśnie w takich miejscach najczęściej można znaleźć produkty ekologiczne czy regionalne. 

Dzięki dotacjom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich swój wygląd może zmienić nawet 300 placów targowych, znajdujących się w miejscowościach liczących mniej niż 50 tysięcy mieszkańców. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA