REKLAMA
REKLAMA

Ekspert: świąteczna strefa kasy ze słodyczami i kartami doładowań

Autor: dlahandlu.pl 3 grudnia 2010 08:05

Ekspert: świąteczna strefa kasy ze słodyczami i kartami doładowań

Okres świąteczny to czas gdy tzw. „zakup impulsowy" zdobywa przewagę nad zakupem zaplanowanym. - W wielu obszarach sklepu pojawiają się nowe ekspozycje i aktywność promocyjna jest zwielokrotniona. Strefa kas oczywiście także w tym uczestniczy - mówi Olgierd Rodziewicz-Bielewicz, ekspert Catman Polska Sp. z o.o.

REKLAMA
Jak skutecznie zaaranżować tę część sklpeu na czas świąt? - Przede wszytskim nie należy zaburzać czytelności i komfortu zakupów zarzucając strefę kas świątecznymi wyrobami - bałagan nie sprzyja sprzedaży.  Trzeba dbać o ograniczone miejsce, być może pewien asortyment (na przykład gumy) może być zmniejszony, a asortyment słodyczy świątecznych poszerzony. Trzecia rada: to w kasie dokupujemy drobne zakupy, czyli wartość jednostkowa proponowanych towarów nie może być za duża. Handlowcy powini rowniez pamiętać, że dorośli też lubią świętą. Wprawdzie jest tak, że rodzice wpierw kupują dzieciom potem sobie, no ale właśnie, jest to potem, a też znaczna część zakupów robiona jest bez maluchów - wyjaśnia ekspert Catman Polska.

Asortyment świąteczny „grubego" kalibru zazwyczaj jest eksponowany w specjalnej strefie świątecznej. - Stąd też przy kasach umieszczajmy przede wszystkim świąteczne słodycze z nieśmiertelnymi Mikołajami na czele. Ale mogą się w nich znaleźć również drobne prezenty i ozdoby - np. małe figurki na choinkę. Na pewno w strefach przykasowych powinny pozostać karty doładowań, bo to okres gdzie częściej dzwonimy do rodziny i znajomych. Każdy sklep ma też swoją historię, z której warto czerpać, ale też i warto sięgać po nowe pomysły. Może się okazać, że w strefie kas zaczną się sprzedawać bardzo dziwne towary... to właśnie magia świąt - dodaje Olgierd Rodziewicz-Bielewicz.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA