REKLAMA
REKLAMA

Główna wartość programów lojalnościowych to dane o klientach

Autor: dlahandlu.pl 22 września 2010 15:26

Według Tomasza Wawrzynowa, wiceprezesa zarządu iReward24.pl tworzenie programu lojalnościowego pozwala poznać klienta sklepu, który z anonimowej osoby staje się człowiekiem z imieniem i nazwiskiem.

REKLAMA

Program lojalnościowy pozwala dowiedzieć się, co, jak często i w jaki sposób dany klient kupuje w naszym sklepie. Pozwala także na stworzenie dla niego oferty rabatowej, która skłoni go do większych lub częstszych zakupów. Poznanie upodobań klienta sprawia, że możemy dopasowywać ofertę nagród do jego potrzeb, a tym samym bardziej emocjonalnie związać go ze sklepem.

Takie informacje procentują, bo gdy klient pojawia się w sklepie i wczytuje kartę, ekspedientka może mieć podgląd jego profilu na panelu kasy i może mu zaproponować dodatkowe usługi. Zdaniem specjalistów klient coraz częściej przychodzi do wybranego sklepu nie tylko po towar, ale także po określoną atomsferę, której oczekuje, czy rozmowę z ekspedientem, który go kojarzy i może wyróżnić z tłumu. 

Współczesne oprogramowanie pozwala na zaawansowaną analizę danych klientów, tworzenie ich profili zakupów (wybieranych towarów, czasu i miejsca zakupów) i w efekcie podnoszenie sprzedaży sklepu.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA