REKLAMA
REKLAMA

Gotówka wciąż najchętniej wybieraną formą płatności

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 3 listopada 2011 10:33

Pomimo rosnącej liczby kart debetowych i kredytowych, gotówka jest najczęściej wybieraną formą płatności. Jest ona najbardziej powszechna na Bliskim Wschodzie (używa jej 66 proc. konsumentów) i w Niemczech (58 proc.). W Polsce sięga się po nią równie często jak po kartę debetową (korzystanie z obu form płatności zadeklarowało 44 proc. badanych Polaków) - wynika z badania zleconego przez First Data.

REKLAMA

Chociaż na przebadanym obszarze bezstykowe formy płatności obecne są już od kilku lat, wciąż niewielki odsetek konsumentów z nich korzysta. W Europie największe zainteresowanie budzą one w Polsce (57 proc.), w Niemczech jedynie 31 proc. badanych chciałoby skorzystać z tej technologii, jeszcze mniej są nią zainteresowani mieszkańców Wielkiej Brytanii (26 proc.). Ponadto ponad połowa konsumentów ma wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa stosowania tego rozwiązania.

W Polsce, ponad połowa (58 proc.) badanych konsumentów rozważa korzystanie z mobilnych płatności. Znacznie mniejszą ufnością wykazali się Niemcy (30 proc.) i Brytyjczycy (25 proc.). Wątpliwości budzą głównie kwestie bezpieczeństwa - 68 proc. badanych obawia się kradzieży danych niezbędnych do dokonywania transakcji, a 64 proc. boi się możliwości zgubienia telefonu komórkowego. Poza Europą, największą grupą konsumentów biorących rozważających korzystanie z mobilnych płatności są mieszkańcy Bliskiego Wschodu(58 proc.).

We wszystkich badanych rynkach da się zauważyć duże zainteresowanie portfelem mobilnym oraz dodatkowymi funkcjami, które oferuje. Badani zwracają uwagę na to, że mobilny portfel może ułatwiać codzienne zakupy, dawać dostęp do programów lojalnościowych czy biletów w komunikacji miejskiej.

Badanie przeprowadzono wiosną 2011 roku. Zbadano preferencje związane z tradycyjnymi i nowymi formami płatności w Australii, Niemczech, wybranych krajach Bliskiego Wschodu (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Egipt), Polsce i Wielkiej Brytanii i Irlandii.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA