PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

GUS: Niewielki wzrost sprzedaży w sklepach spożywczych

Autor: GUS, www.dlahandlu.pl 26 czerwca 2012 10:17

W maju br. tempo wzrostu w handlu w skali roku było szybsze niż przed miesiącem, jednak wolniejsze niż przed rokiem (wzrost o 4,3% wobec odpowiednio 1,8% oraz 8,5%). Zwiększenie sprzedaży notowano w większości grup, a wśród tych o znaczącym udziale wzrost obserwowano m.in. w jednostkach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 13,1%). W niewielkim stopniu zwiększyła się sprzedaż w przedsiębiorstwach handlujących żywnością, napojami i wyrobami tytoniowymi (o 2,6%) - podał GUS.

W okresie styczeń-maj br. sprzedaż detaliczna była o 5,8% wyższa niż przed rokiem (wobec odpowiednio 7,9% w analogicznym okresie ub. roku).

Sprzedaż hurtowa w maju br. była wyższa niż przed rokiem o 4,6%, w tym w przedsiębiorstwach hurtowych - większa o 9,1%. W okresie pięciu miesięcy br. obserwowano zwiększenie sprzedaży hurtowej w porównaniu z analogicznym okresem.

Nadal niekorzystne są wskazania ogółu przedsiębiorstw w zakresie bieżącej oraz przyszłej zdolności do regulowania zobowiązań finansowych. Jednostki przewidują ponadto możliwość większego niż przed miesiącem ograniczenia przyszłej sprzedaży oraz popytu na towary. Planowany jest nieco większy niż wskazywano w maju br. spadek zatrudnienia. Przedsiębiorstwa zapowiadają podwyżki cen toarów, których skala może być zbliżona do oczekiwanej przed miesiącem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane