REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

GUS: Niewielki wzrost sprzedaży w sklepach spożywczych

Autor: GUS, www.dlahandlu.pl 26 czerwca 2012 10:17

W maju br. tempo wzrostu w handlu w skali roku było szybsze niż przed miesiącem, jednak wolniejsze niż przed rokiem (wzrost o 4,3% wobec odpowiednio 1,8% oraz 8,5%). Zwiększenie sprzedaży notowano w większości grup, a wśród tych o znaczącym udziale wzrost obserwowano m.in. w jednostkach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 13,1%). W niewielkim stopniu zwiększyła się sprzedaż w przedsiębiorstwach handlujących żywnością, napojami i wyrobami tytoniowymi (o 2,6%) - podał GUS.

REKLAMA
W okresie styczeń-maj br. sprzedaż detaliczna była o 5,8% wyższa niż przed rokiem (wobec odpowiednio 7,9% w analogicznym okresie ub. roku).

Sprzedaż hurtowa w maju br. była wyższa niż przed rokiem o 4,6%, w tym w przedsiębiorstwach hurtowych - większa o 9,1%. W okresie pięciu miesięcy br. obserwowano zwiększenie sprzedaży hurtowej w porównaniu z analogicznym okresem.

Nadal niekorzystne są wskazania ogółu przedsiębiorstw w zakresie bieżącej oraz przyszłej zdolności do regulowania zobowiązań finansowych. Jednostki przewidują ponadto możliwość większego niż przed miesiącem ograniczenia przyszłej sprzedaży oraz popytu na towary. Planowany jest nieco większy niż wskazywano w maju br. spadek zatrudnienia. Przedsiębiorstwa zapowiadają podwyżki cen toarów, których skala może być zbliżona do oczekiwanej przed miesiącem.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15778

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1209818

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA