REKLAMA
REKLAMA

Handlowcy liczą na szybką zmianę wysokości interchange

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 25 czerwca 2013 13:27

Od połowy 2014 r. wysokość interchange wyniesie maksymalnie 0,5 proc – taką decyzję podjęli posłowie na nadzwyczajnej podkomisji finansów publicznych 20 czerwca 2013.

REKLAMA
Projekt ustawy musi zostać zatwierdzony jeszcze przez obie izby Parlamentu RP. - Nasze uwagi zostały wysłuchane przez parlamentarzystów, jest to cenna i przyszłościowa dla handlu decyzja naszych władz - komentuje Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu. O ustawowe uregulowanie stawek opłat interchange Polska Izba Handlu zabiegała już od kilku lat w raz z innymi organizacjami reprezentującymi handel i usługi, w tym m.in. z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji oraz Fundacją Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Obecnie mamy jedną z najwyższych stawek interchange w Europie. Środowiska handlu liczą, iż okresy przejściowe nie będą nadmiernie długie, ponieważ sprawa uregulowania tych opłat i tak jest już trwa zbyt długo, a handel i usługi tracą w taki sposób co miesiąc kilkadziesiąt mln zł. Każdy dzień zwłoki oddziałuje niekorzystnie na handel, ale także hamuje rozwój nowoczesnych form płatności w Polsce.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na potrzebę uporządkowania wszystkich składowych elementów opłaty ponoszonej przez punkty akceptujące transakcje kartami płatniczymi. Tak aby niska stawka interchange nie była rekompensowana zawyżaniem pozostałych należności.

  • Elavon 2013-06-25 18:26:35

    woj. pomorskie:obsługa kart płatniczych,zadzwoń i zapytaj o stawki.tel 695 399 085 Elavon.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA