REKLAMA
REKLAMA

Hygienika wyemituje akcje, by dalej inwestować w sklepy Dayli

Autor: Parkiet 30 października 2013 09:19

Na 7 listopada zwołano NWZA Hygieniki, które będzie decydować o emisji do 10 mln akcji po minimum 3 zł. Wczoraj kurs papierów firmy rósł o ponad 6 proc., do 3,28 zł. Jak się dowiedzieliśmy, walory będą obejmować raczej obecni akcjonariusze, w tym Kamil Kliniewski, prezes i największy udziałowiec Hygieniki - podał "Parkiet".

REKLAMA
Emisja akcji może mieć związek z planowaną współpracą z funduszem private equity oraz konsolidacją rynku drogerii, choć na razie Hygienika nie ujawnia szczegółów. Kamil Kliniewski podkreśla jednak, że środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój sieci Dayli. Potwierdza zarazem, że plany dotyczące współpracy z funduszem PE są aktualne. Wieści w tej sprawie powinny napłynąć na rynek w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Plany zakładają, że fundusz przejmie dużą sieć detaliczną, a potem ten biznes zostałby wniesiony do nowej spółki, do której Hygienika wniosłaby z kolei Dayli (dawny Schlecker) - czytamy w "Parkiecie".

  • markus 2014-08-26 11:33:22

    Najwięcej kapitału teraz będzie szło w nieruchomości. Po prostu tak wygląda aktualna sytuacja na rynku. Potencjał jest spory. Pozostaje tylko kwestia tego czy kapitał jest wystarczający dla inwestowania.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA