REKLAMA
REKLAMA

Inwestorzy niepokoją się transakcją Czerwonej Torebki

Autor: Parkiet 12 czerwca 2013 09:05

Inwestorzy Czerwonej Torebki są zaniepokojeni informacją o tym, że spółka chce przejąć aktywa od swoich właścicieli. Sprawie przygląda się Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, a także Komisja Nadzoru Finansowego - informuje Parkiet.

REKLAMA
Czerwona Torebka poinformowała, że zawarła list intencyjny, dotyczący przejęcia firmy Małpka, posiadającej sieć 91 sklepów spożywczo-monopolowych Małpka Express. Jej właścicielem jest Mateusz Świtalski - czyli syn Mariusza Świtalskiego, szefa rady nadzorczej i większościowego akcjonariusza Czerwonej Torebki. W zamian za wniesiony aport giełdowa spółka ma wyemitować do 21,8 mln akcji. Ich ceny nie podano, ale ma być zbliżona do rynkowej. To daje wycenę na poziomie prawie ćwierć miliarda złotych. Według rozmówców Parkietu, na pierwszy rzut oka to bardzo dużo.

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych uważa, że spółka powinna przekazać więcej informacji na temat podmiotu, którego dotyczy list intencyjny. Sprawę analizuje też Komisja Nadzoru Finansowego.

Mariusz Świtalski to twórca takich marek jak Żabka czy Biedronka. Jego nazwisko kojarzone jest przede wszystkim z handlem. Widać wyraźnie, że właśnie w tym kierunku ewoluuje strategia Czerwonej Torebki - choć jeszcze podczas grudniowego IPO analitycy opisywali ją raczej jako dewelopera. Teraz rynek jest zdezorientowany i czeka na jasną strategię dla grupy - czytamy w Parkiecie.

 • znany 2013-06-12 22:23:37

  Czerwona Torebka to jeden wielki przekręt naprawdę przekręt .

  Wiem co mówię. Zgarnęli z Biedronki niby mocnych nieudaczników od pozyskiwania nieruchomości i od komercjalizacji.

  Naciągali kłamali potencjalnych najemców itp.

  Teraz tylko zmieniają się prezesi zarządy i czynią mega dziwne ruchy na giełdzie.

  Współczuję akcjonariuszom.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA