Jest praca w handlu i sprzedaży

Autor: prcauj.pl/www.dlahandlu.pl 20 lipca 2011 15:37

Po dynamicznym przyroście ofert w I kwartale (wzrost o 22 proc. w stosunku do IV kwartału 2010), w II kwartale dynamika przyrostu ofert pracy w serwisie Pracuj.pl była mniejsza i wyniosła 6,4 proc. Zdecydowanie najlepszy w II kwartale okazał się maj, w którym firmy zamieściły blisko 30 tys. ofert. Wśród branż na 1. miejscu niepodzielnie panował handel i sprzedaż, z ponad 24 tys. ofert.

Nadal pracę najłatwiej jest znaleźć w woj. mazowieckim. W II kwartale z tego regionu pochodziła co 5. oferta, ale były to propozycje głównie ze stolicy.

Wzrosło zapotrzebowanie na pracowników w województwach o dużym bezrobociu. Choć w województwie podlaskim, w którym stopa bezrobocia wynosi 13 proc., szans na znalezienie pracy było ponad sześciokrotnie mniej niż na Mazowszu, to w tym regionie, w ciągu trzech ostatnich miesięcy, dynamicznie przybywało propozycji. Zanotowano tu największy w Polsce przyrost propozycji - na poziomie 12,5 proc. Dwucyfrowy wzrost odnotowano również w przypadku województwa świętokrzyskiego i lubuskiego (po 11 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10924

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane