REKLAMA
REKLAMA

Kasjerki krakowskich delikatesów pracują na stojąco

Autor: gazeta.pl 15 kwietnia 2014 11:53

Pracownice delikatesów Zachęta przy os. Złotego Wieku 19 (Lewiatan) w Krakowie od piątku obsługują klientów na stojąco, mimo że kasy dostosowane są do stanowisk siedzących - podaje gazeta.pl.

REKLAMA
Zdaniem inspekcji pracy władze sklepu łamią w ten sposób prawa pracownicze kasjerek.

Kierownictwo sklepu w rozmowie z "GW"  wyjaśniło, że to sytuacja jednostkowa. Dotyczy jednej ekspedientki, której zepsuło się krzesło. Jednak gdy dziennikarze pojechali do punktu tej sieci przy os. Złotego Wieku 19, wszystkie trzy kasjerki stały, a przy ich stanowiskach nie było krzeseł.

Państwowa Inspekcja Pracy tłumaczy, że zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy i polityki społecznej przy wykonywaniu pracy niewymagającej stałej pozycji stojącej należy zapewnić pracownikowi możliwość siedzenia. Jest to związane głównie z ryzykiem chorób kręgosłupa i tworzeniu się żylaków.

  • Nikulka 2014-04-18 17:34:28

    Możliwość możliwością ale ja np.nie potrafię kasować na siedząco i wbrew pozorom nie jest to najwygodniejsza pozycja do pracy. Przestańcie się zajmować takimi pierdołami i lepiej zajmijcie się tematem umów śmieciowych i absurdów typu 3 dni pod rząd praca po 12 godzin. Świątecznie pozdrawiam!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA