Kerdos Group niewypłacalne - składa wniosek o upadłość

Autor: www.dlahandlu.pl 14 listopada 2015 10:32

Kerdos Group niewypłacalne - składa wniosek o upadłość Kamil Kliniewski, prezes zarządu Kerdos Group SA

Zarząd Kerdos Group stwierdził zaistnienie stanu niewypłacalności spółki w rozumieniu przepisów ustawy prawo upadłościowe i naprawcze, a co za tym idzie, konieczności złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku 13 listopada.

Decyzja zarządu związana jest przede wszystkim ze skierowaniem do spółki przez ING Bank Śląski wezwania do uregulowania zaległych płatności spółki Dayli Polska wynikających z umowy wieloproduktowej, za które to zobowiązania Kerdos odpowiada jako poręczyciel. Wezwanie zostało skierowane do spółki dnia 30 października i zaopatrzone było w 5-dniowy termin płatności. Dodatkowo, w dniu 10 listopada 2015 r. minął termin wymagalności zapłaty faktury VAT wystawionej dla Kerdos przez ING Lease (Polska) Sp. z o.o. z tytułu leasingu sprzętu IT oraz oprogramowania.

- Z uwagi na fakt, iż spółka nie posiada środków ani na zaspokojenie Banku ani ING Lease (Polska) Sp. z o.o., zaistniał stan niewypłacalności a co za tym idzie konieczność złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej - wyjaśnia firma.

  • handlowiec 2015-11-16 17:01:06

    A miało być tak pięknie....niby DRUGI Unilever tak powiadał jeden oszust z pod Krakowa....

  • Pawlak 2015-11-14 14:01:52

    ooo, a taki był ładny... amerykański.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4171

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane