PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Klienci bronią warszawskiego kiosku Witamina

Autor: Gazeta Wyborcza 6 lipca 2010 09:54

Konserwatorowi zabytków nie podoba się kiosk w al. Wyzwolenia w Warszawie, za którym murem staje 900 klientów - podaje Gazeta Wyborcza.

Kiosku w al. Wyzwolenia (w pobliżu pl. Zbawiciela), w którym sprzedawane są warzywa i owoce bronią starsze osoby, które robią tu zakupy i chwalą je sobie. List poparcia dla właścicielki pawilonu podpisało ok. 900 osób. Właścicielka Izabela Szlachtowicz, mówi, że sama dba o zaopatrzenie kiosku i jeździ po towar do hurtowni na Broniszach. Kiosk zajmuje 12 m kw. gruntu, o którym decyduje Zarząd Terenów Publicznych. Co roku na wniosek właścicielki ZTP wydaje decyzję o zajęciu "pasa drogowego". Do tej pory problemów nie było. Teraz urzędnikom zaczął przeszkadzać nieestetyczny wygląd kiosku. Budka zdaniem konserwatora zabytków "przesłania oś widokową oraz wprowadza dodatkowy element architektoniczny nieuzasadniony historycznie".

Zdaniem stołecznego konserwatora zabytków miejsce dla budek handlowych jest na targowiskach, a w Śródmieściu zakupy powinno się robić w sklepach na parterach, w godziwych dla przedsiębiorców i klientów warunkach.

Właścicielka ma czas na znalezienie innego miejsca dla Witaminy do końca roku. Jednak odstrasza ją czynsz. Za zajęcie tzw. pasa drogi płaci niecałe 140 zł miesięcznie. Czynsz w miejskich lokalach Śródmieścia zaczyna się od kilkudziesięciu złotych za każdy metr powierzchni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11444

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane