PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Klienci zapłacą prowizję od płatności kartą?

Autor: Parkiet 15 lipca 2011 10:14

Posłowie nie zajęli się poprawką, umożliwiającą przerzucenie prowizji od płatności kartą na klientów. Firmy chcą ponownie spróbować w Senacie - czytamy w Parkiecie.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD) wraz z Polską Organizacją Przemysłu i Handlu Naftowego, Polską Izbą Paliw Płynnych oraz Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego, przygotowała poprawkę do projektu ustawy o usługach płatniczych. Zgodnie z nim klient decydujący się na regulowanie rachunku kartą musiałby zapłacić też prowizję. Największe sieci handlowe czy stacji paliw płacą obecnie 1,6-2 proc. od każdej transakcji - czytamy w "P".

W UE prowizje wynoszą średnio 0,3 proc. W Polsce przy ich obecnej wysokości rocznie z tego tytułu firmy płacą ponad 2 mld zł.

Zdaniem Visa Europe przeniesienie kosztów prowziji na klienta może zniechęcać do robienia zakupów i nie przysłuży się nikomu - ani konsumentom, ani detalistom, ani gospodarce - pisze "P".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2012-01-05 14:08:31

    Tylko,że w Austrii(Salzburg) nie można płacić kartą w żadnym sklepie. Musiałam podjąć pieniądze z bankomatu. Jesli przerzucą opłaty na klienta , to zrezygnuję z karty kredytowej i debetowej. Uważam ,że prowizje pobierane za płacenie kartą są za wysokie. Do MK . Marże w sklepach osiedlowych są bardzo wysokie , sięgają nawet 300-500 % w niektórych przypadkach a 100 % to nagminnie. Przykład szara reneta w sklepie 4,50 za kg , w hurtowni biorąc skrzynkę 15 kg zapłaciłam po 1,50 za kg.

  • MK 2011-08-04 15:48:02

    z jakiej racji sprzedawca ma ponosić koszty przez kupującego, przy małej marży na produkcie jest to zwyczajnie nieopłacalne. Sprzedawca poza prowizją musi tez opłacać abonament miesięczny za terminal oraz koszty łączenia i przesyłu danych. A już ludzie którzy chcą płacić kartą mimo że mają przy sobie gotówkę to jakaś paranoja. Jeśli ktoś chce korzystać z kart to powinien płacić za to sam a nie obciążać tym sprzedawcę. Poza tym uważam że prowizja powinna być niższa np 0,1-0,3 %, obecnie 2,1% plus łącze plus abonament, a niektóre karty jak American express albo club S prowizja 3,0-5,0%, banki to złodzieje.

  • xXx 2011-07-16 00:03:07

    Co za bzdury próbują wprowadzić, lepiej niech wystąpią o zmniejszenie prowizji, którą płacą, a nie pazerniaki próbują przerzucić koszty na kupujących...ehh żałosne

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane