Kolporter: Banki chcą przerzucić koszty groszówek na rynek

Autor: Nasz Kolporter, www.dlahandlu.pl 7 lutego 2013 14:24

Kolporter: Banki chcą przerzucić koszty groszówek na rynek

Dla sklepów, a zwłaszcza dla większych i mniejszych sieci handlowych, projekt NBP w sprawie wycofania z obiegu jedno- i dwugroszówek nie jest korzystny, oznacza bowiem, że marketingowe oddziaływanie ceną na klienta nie będzie możliwe. Ponadto, jak argumentują przedstawiciele branży, przy obniżce cen, koszty poniosą sklepy, a przy zaokrąglaniu w górę - klienci. W jednym i drugim przypadku jest to przerzucanie przez bank kosztów na rynek - uważa wiceprezes Kolportera Mateusz Wiśniewski.

- Stosujemy świadomą politykę ustalania cen w salonikach prasowych i sklepach sieci Dobry Wybór. Proponowane przez NBP działania zakłócą tę politykę. Z jednej strony stracimy możliwość marketingowego wpływu na klienta poprzez stosowanie cen z końcówką 99 groszy. Jeśli projekt NBP zostanie przyjęty, wbrew sobie będziemy musieli zaokrąglić te ceny w górę, co będzie niekorzystne dla klientów, a w przypadku np. ceny 1,97 obniżyć ją o dwa grosze, co z kolei okaże się niekorzystne dla nas. W podobnej sytuacji znajdą się inne firmy handlowe - ocenia Mateusz Wiśniewski, który kieruje departamentem sieci własnej w spółce.

Przygotowany przez NBP projekt ustawy o zaokrąglaniu płatności trafił już do Ministerstwa Finansów. Jeśli propozycja legislacyjna zostanie zaaprobowana przez Sejm, ustawa zacznie obowiązywać prawdopodobnie od 2015 r.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane