REKLAMA
REKLAMA

Kolporter jest zadowolony z poziomu sprzedaży alkoholi i papierosów

Autor: Nasz Kolporter, www.dlahandlu.pl 23 stycznia 2013 10:37

Kolporter w swojej ofercie dystrybucyjnej ma zdecydowaną większość kategorii produktowych zaliczanych do FMCG. Wiodącymi kategoriami są papierosy i alkohol. Sławomir Pięta, wiceprezes Kolportera, zdradza, że na tle zmniejszającego się wciąż rynku tytoniowego (rok do roku o około 5 proc.) Kolporter jest jedną z dwóch firm w Polsce, która może pochwalić się rosnącą sprzedażą papierosów liczoną w sztukach.

REKLAMA
Alkohol to stosunkowo nowa grupa asortymentowa w ofercie dystrybucyjnej Kolportera, odbiorcami są przede wszystkim sklepy detaliczne typu convenience. - Po ponad roku możemy ocenić, że rozwój tej kategorii przewyższa poziom, jaki zakładaliśmy wprowadzając ją do oferty - mówi Sławomir Pięta. - Uruchomiliśmy trzy nowe hurtownie alkoholi w Szczecinie, Lublinie i Kole, a więc obecnie mamy łącznie dwanaście hurtowni, z których dostarczamy alkohol do sklepów w całym kraju. Bez większych problemów konkurujemy z firmami działającymi od lat na rynku alkoholi, wykorzystując efekt komplementarności dostawy - u nas klient może zamówić jednocześnie np. alkohol, słodycze, papierosy i otrzymać te produkty w jednej dostawie. Największą sprzedaż stanowią alkohole z tzw. segmentu ekonomicznego, którego produkty charakteryzują się dobrą jakością za atrakcyjną cenę. W tym obszarze odbywa się największa konkurencja cenowa pomiędzy dystrybutorami. Dla nas ważne jest, aby elastycznie wypełniać ofertę markami z innych - równie ważnych z poziomu dystrybutora i producenta - segmentów alkoholowych - dodaje wiceprezes Kolportera.

Kolporter dystrybuuje również produkty swoich marek własnych, takich jak Dobry Wybór - artykuły spożywcze, napój energetyczny Tabu, słodycze Oki Dogi czy chusteczki higieniczne Chustelki. - Marki własne pozwalają zdobywać nowych klientów i oferować konsumentowi towar o wysokiej jakości za rozsądną cenę - podkreśla Sławomir Pięta. A to przekłada się na zysk detalisty, jest również korzystne dla klienta.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy i jednym z największych dystrybutorów towarów FMCG w naszym kraju. Oferuje kompleksową obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA