REKLAMA
REKLAMA

Konflikt między kupcami w Częstochowie

Autor: czestochowa.wyborcza.pl 29 czerwca 2016 10:50

Pawilony handlowe na Promenadzie na stałe wrosły w krajobraz Częstochowy. W 1998 r. powstały wysiłkiem członków Stowarzyszenia Kupców Promenada. Ostatnio kupcy odkupili od miasta zajmowany przez siebie teren i są wreszcie na swoim. Niedawno między ich pawilonami a pobliskim bazarem pod gołym niebem pojawiła się metalowa siatka z wielkimi okami wysoka mniej więcej na półtora metra. Żeby z pawilonów przedostać się na warzywniak, trzeba nadłożyć drogi - pisze wyborcza.pl.

REKLAMA

- To nie jest ani płot, ani ogrodzenie - zapewnia Wojciech Lewiński, prezes Stowarzyszenia Kupców Promenada. - To osłony, takie, jakie stosują leśnicy w młodnikach. Chronimy w ten sposób krzewy, które posadziliśmy na należącym do nas terenie. Chcemy tu wszystko uporządkować - wyjaśnia.

Ale to raczej nie przypadek, że porządkowanie obejmuje przede wszystkim bezpośrednie sąsiedztwo warzywniaka. Sprzedawcy z pawilonów nie kryją, że za sąsiadami handlującymi pod gołym niebem nie przepadają. Wyliczają, że oni musieli inwestować, teraz ponoszą koszty utrzymania swoich stoisk, a tamci koszty ponoszą znacznie niższe i jeszcze podbierają im klientów. Korzystają też z ich parkingu i z pojemników na śmieci.

Więcej na czestochowa.wyborcza.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA