PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Konsumenci chcieliby znać ceny sugerowane nabiału

Autor: portalspozywczy.pl 1 lipca 2010 13:05

Z raportu „Analiza zwyczajów i postępowania konsumentów na rynku mleka i przetworów mlecznych" wynika, że 81,5 proc. badanych, uważa że handel zawyża cenę produktów mleczarskich w relacji do ceny producenta.

O tym, że marże handlowe znacznie wpływają na cenę ostateczną produktów mleczarskich dla konsumenta, przekonane jest 29,3 proc. ankietowanych. Tylko 4,7 proc. uczestników badania uważa, że handel nie zawyża cen, a 13,9 proc. nie ma na ten temat zdania.
81,1% pytanych uważa, że handel zawyża ceny i jest za wprowadzeniem cen sugerowanych przez producentów artykułów mleczarskich i drukowanie ich na opakowaniu. Przeciwników takiego rozwiązania jest łącznie 7,3%. Wyrobionego zdania na ten temat nie ma 11,7% ankietowanych.

Raport „Analiza zwyczajów i postępowania konsumentów na rynku mleka i przetworów mlecznych" powstał na podstawie badań konsumenckich w zakresie portfela zakupów produktów mleczarskich w wybranych rejonach Polski na próbie 1000 respondentów. Dane uzyskiwane są na podstawie wywiadów indywidualnych przez ankieterów. Wykorzystane w tym raporcie informacje dotyczą struktury zakupów w zakresie gatunków, smaków i producentów.  Projekt ten został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleczarstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane