REKLAMA
REKLAMA

Kontrowersje wokół planów budowy pawilonu handlowego w Łodzi

Autor: dzienniklodzki.pl 6 marca 2014 11:18

Radni zrzeszeni w klubie Łódź 2020, wystosowali w środę pismo w sprawie budowy pawilonu handlowego w rejonie ulic Łagiewnickiej, Inflanckiej i Rysowniczej. Mieszkańcy osiedla protestują przeciwko jego budowie i wskazują, że w miejscu, w którym miałby powstać, znajduje się krzyż upamiętniający miejsce straceń powstańców styczniowych - pisze dzienniklodzki.pl.

REKLAMA
Podstawowym argumentem przeciw zmianom ruchu drogowego na ul Rysowniczej jest fakt, iż jest to ulica pieszo-jezdna. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa został tam wprowadzony zakaz poruszania się pojazdów ciężkich powyżej 3,5 tony. To jeden z argumentów - czytamy.

Innym równie znaczącym jest fakt, iż w tym obszarze, przy ul. Łagiewnickiej stoi Krzyż, będący Miejscem Pamięci Narodowej. To miejsce straceń Polaków - powstańców - w 1863 roku. W 2012 roku Miasto uznało to miejsce jako godne szczególnego poszanowania.

  • ja 2014-03-13 21:17:10

    w większości przypadków pod nazwą pawilon handlowo-usługowy kryją się minimarkety, że niby pawilony zlikwidują bezrobocie???

    tak 1000zł na rękę???? do końca zniszczą Łodzian posiadających małe osiedlowe warzywniaki. masakra .

    Ale ciekawe jest to że te największe supermarkety padną na kolana, gdy budowa tych małych nie zostanie pohamowana, czyli będą zwalniać pracowników....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA