PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Koszty prowadzenia sklepu mięsnego wysokie w stosunku do realizowanych marż

Autor: portalspozywczy.pl 18 sierpnia 2010 14:48

Wojciech Dunikowski, wiceprezes Delikatesów Mięsnych U Rzeźnika, ocenia sytuację branży mięsno-wędliniarskiej jako bardzo trudną. - Ze względu na relatywnie wysokie koszty związane z prowadzeniem tego typu sklepów w odniesieniu do niskiego poziomu realizowanych marż - wypracowywanie rentowności na tego typu sklepach jest coraz trudniejsze - mówi wiceprezes sieci.

 - Ze względu na powyższe przypuszczam, iż jedynym sposobem na utrzymanie się w tym segmencie są silne więzi bezpośrednio z solidnymi partnerami, producentami z branży - dodaje.

Liczy, iż branżowe sklepy mięsno-wędliniarskie wybronią się przed trudną sytuacją. - Będziemy jednak obserwować postęp ich konsolidacji - mówi Wojciech Dunikowski. - Z rynku znikną jedynie sklepy mięsne nie związane z silnym producentem mięsa i wędlin - prognozuje.

Odnośnie oceny wpływu koniunktury na branżę mięsną - sądzę iż jest ona dosyć odporna na wahania koniunkturalne. Stąd też oceniam, iż branża - mięsna na tle całej gospodarki radzi sobie nieźle. Jej główne problemy nie wynikają z wydarzeń związanych z aktualnym "spowolnieniem gospodarczym" - mówi wicepreses U Rzeźnika.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9445

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane