PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Kupcy z Przymorza przeniosą się w nowe miejsce

Autor: Twoja Gazeta 18 kwietnia 2011 10:15

Do końca sierpnia spółka Zielony Rynek będzie musiała opuścić część terenu, na którym znajduje się obecnie targowisko na Przymorzu. W zamian dostanie działkę przy ul. Krzywoustego. Prowadzone są w tej chwili analizy jak zagospodarować teren - pisze Twoja Gazeta.

Na terenie obecnego targowiska Zielony Rynek istniało kiedyś gospodarstwo rolne. Jego właściciel zgodził się, oczywiście za odszkodowaniem, przekazać teren pod strategiczne inwestycje dla miasta. Nie zostały one zrealizowane, dlatego po kilkudziesięciu latach zgłosiła się spadkobierczyni, która zażądała zwrotu części ziemi - czytamy w gazecie.

Chcąc zrekompensować straty, Gmina Gdańsk przekaże spółce teren o pow. 1700 mkw. od strony budynków przy ulicy Krzywoustego 20, 21 i 22.  Przymorskie targowisko będzie mniejsze, a władze Zielonego Rynku będą robić wszystko, by nikt z kupców nie stracił swojego miejsca pracy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • G.E. 2011-04-18 11:37:32

    Ciekawe, co na to mieszkańcy???? Czy ktoś pytał się ich o zdanie???? To jest SKANDAL!!!!! Jak można ludziom zakłócać spokój pod oknami.Ten pseudorynek jest i tak za duży.

  • I 2011-04-18 11:24:50

    Sądząc po treści artykułu przeniesienie rynku to rzecz pewna, to po co obietnice rozmowy z mieszkańcami.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane