REKLAMA
REKLAMA

Listy do Sejmu m.in. ws. handlu w niedziele i uboju rytualnego

Autor: PAP 8 sierpnia 2013 09:13

Przyszłość ogródków działkowych, kwestia uboju rytualnego, czy też ewentualny zakaz handlu w niedzielę - to niektóre z tematów poruszanych przez Polaków w korespondencji kierowanej do Sejmu. Przez ostatnie sześć miesięcy napłynęło na Wiejską blisko 8 tys. listów.

REKLAMA

W listach z ostatnich sześciu miesięcy obywatele odnosili się też do sprawy zakazu handlu w niedziele. W opinii części autorów listów wprowadzenie go spowoduje, że "kilkadziesiąt tysięcy rodzin stanąć może wobec braku środków do życia w związku z utratą pracy lub znaczącego pogorszenia warunków płacowych".

Pomysł, przedstawiony w poselskim projekcie nowelizacji kodeksu pracy (podpisali się po nim posłowie PiS, PO, PSL i SP) niektórzy ocenili jako "absurdalny". Jak argumentowano, niedziela "jest to jedyny dzień kiedy zapracowani obywatele mają czas na zrobienie z dziećmi zakupów czy pójście do kina". Zarzucono pomysłodawcom, że "po raz kolejny nie umieją oddzielić wykonywania mandatu od wyznawanych poglądów religijnych".

Z kolei zwolennicy zakazu handlu w niedzielę podkreślali, że taki zakaz powinien dotyczyć także właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy tym samym będą mieli czas dla swoich rodzin. Grupa mieszkańców Gniezna oceniła natomiast, że "zakaz pracy hipermarketów zapobiegnie dalszej degradacji miast i ożywi lokalny handel".

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA