REKLAMA
REKLAMA

Logistyka motorem rozwoju firmy Ruch

Autor: Puls Biznesu 7 października 2015 10:51

Ruch znalazł się w punkcie zwrotnym. Długotrwała restrukturyzacja oraz nadwyrężone finanse świadczą o sytuacji firmy. Szansą na nowe otwarcie ma być mocne wejście w logistykę - donosi Puls Biznesu.

REKLAMA

Puls Biznesu donosi, że sytuacja Ruchu nadal jest zła. Firma została dokapitalizowana kwotą 20 mln zł przez Eton Park, jednak fundusz zadeklarował, że robi to ostatni raz.

Tymczasem przychody Ruchu ciągle spadają, nieprzerwanie od 6 lat. Spółka tylko raz wykazała zysk netto - w roku 2011. 

W ubiegłym roku Ruch odnotował 24 mln zł straty, przy 1,6 mld zł przychodu. Spadające przychody powodują stratę na poziomie operacyjnym, która w 2013 roku wyniosła 110 mln zł.

Prezes Igor Chalupiec podkreśla, że mimo zrealizowanych inwestycji kondycja firmy umożliwia redukcję zadłużenia w banku o kilkadziesiąt milionów złotych w porównaniu do roku 2013.

Dzisiaj Ruch szuka nowych sposobów rozwoju. Dariusz Stolarczyk, wiceprezes firmy oraz dyrektor do spraw operacyjnych mówi, że nowa strategia ma trzy filary. Obok tradycyjnej dystrybucji pracy oraz sieci sklepów Ruch wprowadza coraz więcej usług. Motorem rozwoju firmy jest i będzie logistyka. 

Cały tekst czytaj w środowym wydaniu Pulsu Biznesu.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA