REKLAMA
REKLAMA

Lokalni twórcy muszą rozliczyć się z fisuksem

Autor: gazeta.pl 22 grudnia 2014 13:37

Lokalni twórcy dorabiają, sprzedając ciekawe drobiazgi znudzonym chińszczyzną klientom. A urzędnicy, udając klientów, przechadzają się po wystawach i wręczają mandaty tym, którzy nie mają kasy fiskalnej - czytamy w gazeta.pl.

REKLAMA

Udając potencjalnych klientów, urzędnicy przechadzali się po wystawach. Wtedy jeśli okazało się, że ktoś nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej lub kasy fiskalnej wręczali mandaty lub spisywali.

Czy osoba, która zarobi choćby 100 zł na sprzedaży pierników lub kartek świątecznych, musi rozliczyć się z fiskusem?

Jak wyjaśnia Maciej Koniuszewski, p.o. rzecznika prasowego Izby Skarbowej w Szczecinie, nie trzeba rejestrować firmy ani płacić PIT tylko, gdy sprzedaje się majątek osobisty.

Majątek osobisty to "rzeczy będące w posiadaniu prywatnym przez okres dłuższy niż 6 miesięcy". To znaczy, że gdy na jarmarku sprzedamy kartonik starych bombek choinkowych, skarbówka ścigać nas nie będzie. Ale jeśli zarabiamy na własnoręcznie wycinanych, struganych, klejonych ozdobach, zostanie to potraktowane jako działalność gospodarcza.

  • fan Korwina 2014-12-23 16:51:24

    Korwin za takie praktyki zapewne kazałby wytarzać urzędników skarbówki w smole z pierzem i ... zwolnić. Gdyby rządził Korwin urzedników skarbówki byłoby dużo, dużo mniej, bo nie byłoby podatków od działąlności gospodarczej. Wolności nam trzeba!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA