REKLAMA
REKLAMA

Lubelscy radni chcą zmienić zasady przyznawania koncesji na sprzedaż alkoholu

Autor: Kurier Lubelski 20 marca 2012 14:48

Ratusz chce zmienić zasady przyznawania koncesji na sprzedaż napoi alkoholowych. Chodzi o "mocne" trunki: wino, wódkę. Projekt uchwały jest już gotowy. Radni będą nad nim debatować 29 marca - podaje "Kurier Lubelski".

REKLAMA
Obecne przepisy, jeszcze z 1993 r., mówią, że koncesji nie dostają sklepy, które "usytuowane są na nieruchomościach graniczących" m.in. z miejscami kultu religijnego, placówkami oświatowymi. Nie jest jednak sprecyzowane o jaką nieruchomość chodzi: gruntową czy lokalową. A to powoduje kłopoty przy wydaniu koncesji - wyjaśniają radni na łamach "KL".

Ratusz przyznaje, że nowe regulacje spowodują utratę koncesji przez niektórych handlujących. Zezwolenia wydane na obecnych zasadach będą obowiązywały do czasu wygaśnięcia koncesji. Są one udzielane najczęściej na pięć lat. Minimalna roczna opłata za sprzedaż piwa, wina, wódki wynosi 3 150 zł. Obecnie w Lublinie alkohol jest sprzedawany w 560 sklepach (maksymalnie takich punktów może być 600) oraz 270 lokalach gastronomicznych (limit wynosi 450) - podaje gazeta.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA