REKLAMA
REKLAMA

Lublin: Trwa spór o targowisko przy ul. Ruskiej

Autor: dziennikwschodni.pl 8 czerwca 2015 14:21

Szykuje się kolejny etap sporu, który trwa od wielu miesięcy. Chodzi o targowisko powstałe na dawnym placu manewrowym PKS, terenie, który jest własnością spółki Lubelskie Dworce, należącej do samorządu województwa - podaje dziennikwschodni.pl.

REKLAMA

Na konkurencję od lat skarżą się kupcy z Bazaru i Targu pod Zamkiem. Grozili pikietami, pisali skargi i zażalenia. Od dawna tłumaczą, że bazar to nieuczciwa konkurencja, oferująca tani, niskiej jakości towar.

Teraz targowiskiem zajął się nadzór budowlany, który przeprowadził tam kontrolę. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego miasta Lublin wypowiadała się, że targowisko jest samowolą budowlaną. Legalizacja tego targowiska jest niemożliwa ze względu na nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dlatego na dzierżawcę tego terenu, czyli firmę Euro Consult, inspektor nałożyła obowiązek przedstawienie dokumentu zgodności z planem zagospodarowania. Firma ma na to czas do 30 czerwca. Jeżeli nie dopełni tego obowiązku, to po dwóch tygodniach zostanie wydany nakaz rozbiórki.

Euro Consult nie boi się decyzji o rozbiórce. Zdaniem wiceprezesa tej firmy, nie można wydać decyzji o rozbiórce ruchomości, bo przecież stragany i namioty kupców na naszym targu są właśnie ruchomością. Ponadto od trzech lat miasto pobiera od kupców opłatę targową za ruchomości.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA