REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Lukoil wycofuje się z Polski. Co z przystacyjnymi sklepami Carrefour?

Autor: tvn24bis.pl 5 lutego 2016 16:25

Lukoil wycofuje się z Polski. Co z przystacyjnymi sklepami Carrefour? Co się stanie z przystacyjnymi sklepami Carrefour Express?, fot. PTWP

Jak podał serwis tvn24bis.pl rosyjski Lukoil wycofuje się z Polski, Litwy i Łotwy. Swoje stacje sprzedał austriackiej firmie AMIC Energy Management GmbH. NA stacjach Lukoila w Polsce działało ponad 20 sklepów Carrefour Express (stan na sierpień 2014 to 26 placówek - przy.red.).

REKLAMA

Jak poinformował serwis finalizacja transakcji sprzedaży ok. 230 stacji paliw ma mieć miejsce w w drugim kwartale 2016 roku. Konieczna jest akceptacja przez organy odpowiadające za ochronę konkurencji.

Firmy Holding LUKOIL BV oraz podpisały dzisiaj kontrakt na sprzedaż ok. 230 stacji paliwowych w Polsce oraz na Litwie, Łotwie - donosi biuro prasowe firmy Lukoil. Trafić mają one w ręce austriackiej firmy. Polska filia koncernu nie komentuje tych doniesień.

Jak można przeczytać na stronie Lukoil Polska, sieć sprzedaży produktów Lukoil obejmuje już 23 kraje na całym świecie, w tym między innymi: Rosję, kraje basenu Morza Bałtyckiego, Wspólnotę Niepodległych Państw, Europę oraz Stany Zjednoczone. Roczne obroty spółki przekraczają 107 mld dol., a zysk netto wynosi ponad 91 mld dol.

Przypomnijmy: W 2012 roku współpracę z Lukoilem nawiązała firma Carrefour Polska

Spółka AMIC Energy rozważa ewentualny rebranding polskich stacji paliwowych na markę "AMIC Energy".

Więcej czytaj na tvn24bis.pl
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    3,98

  • Śr

    3,03

  • Min

    2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 16087

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA