PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Majówka może przynieść straty w handlu

Autor: IAR 30 kwietnia 2012 09:57

W trakcie długiego weekendu zwalnia też gospodarka. Jak wyjaśnia Piotr Bujak główny ekonomista Nordea Bank Polska, w czasie długiego okresu dni wolnych poziom produkcji przedsiębiorstw wyraźnie spada. Wolne dni 1 i 3 maja mogą przynieść także straty w handlu. W tych dniach za ladą mogą stanąć jedynie właściciele sklepów lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.

W Polsce jest 13 dni ustawowo wolnych od pracy. W Unii Europejskiej to średnio 10 dni. Ten rok jest jednak wyjątkowo korzystny dla pracowników. Kolejny długi weekend szykuje się tradycyjnie w czerwcu - Boże Ciało przypada w czwartek 7 czerwca, podobnie jak Wszystkich Świętych - w czwartek 1 listopada. Również w Święta Bożego Narodzenia, które wypadają w tym roku we wtorek i środę, można liczyć na dłuższy odpoczynek.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Peestka 2012-05-03 06:45:33

    bzdura,u nas w Soko kolekji ogromne

  • bezkropek 2012-05-01 20:05:52

    Dyskontowe pierdoły. W handlu tradycyjnym obroty wzrastają o około 50% bo pozamykane są super-hipermarkety i dyskonty. Państwo powinno pozamykać te sklepy we wszystkie niedziele to chociaż jakieś ochłapy by zostały dla rodzimych sklepikarzy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane