REKLAMA
REKLAMA

Majówka może przynieść straty w handlu

Autor: IAR 30 kwietnia 2012 09:57

W trakcie długiego weekendu zwalnia też gospodarka. Jak wyjaśnia Piotr Bujak główny ekonomista Nordea Bank Polska, w czasie długiego okresu dni wolnych poziom produkcji przedsiębiorstw wyraźnie spada. Wolne dni 1 i 3 maja mogą przynieść także straty w handlu. W tych dniach za ladą mogą stanąć jedynie właściciele sklepów lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.

REKLAMA
W Polsce jest 13 dni ustawowo wolnych od pracy. W Unii Europejskiej to średnio 10 dni. Ten rok jest jednak wyjątkowo korzystny dla pracowników. Kolejny długi weekend szykuje się tradycyjnie w czerwcu - Boże Ciało przypada w czwartek 7 czerwca, podobnie jak Wszystkich Świętych - w czwartek 1 listopada. Również w Święta Bożego Narodzenia, które wypadają w tym roku we wtorek i środę, można liczyć na dłuższy odpoczynek.
  • Peestka 2012-05-03 06:45:33

    bzdura,u nas w Soko kolekji ogromne

  • bezkropek 2012-05-01 20:05:52

    Dyskontowe pierdoły. W handlu tradycyjnym obroty wzrastają o około 50% bo pozamykane są super-hipermarkety i dyskonty. Państwo powinno pozamykać te sklepy we wszystkie niedziele to chociaż jakieś ochłapy by zostały dla rodzimych sklepikarzy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA