PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Małe firmy spożywcze zagrożone upadłością

Autor: wyborcza.biz 25 stycznia 2011 14:44

W Polsce upada coraz więcej małych firm. Głównym powodem tego zjawiska są zatory płatnicze, które uderzają właśnie w najmniejsze przedsiębiorstwa - czytamy w wyborczej.biz.

Z badań opublikowanych przez Krajowy Rejestr Długów w raporcie: "Portfel należności polskich przedsiębiorstw", za III kwartał zeszłego roku wynika, że ok. 8 proc. całości kosztów działalności małych i średnich firm, to koszty wynikające z przeterminowanych należności. Są to koszty związane z monitoringiem, windykacją i utraconymi odsetkami.

Najczęściej w kłopoty finansowe przez zatory płatnicze popadają branże budowlana i transportowa. Na zwiększoną liczbę przeterminowanych faktur narzekają także przedsiębiorcy z branży spożywczej - czytamy w serwisie wyborcza.biz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gość 2011-03-04 17:16:30

    Jestem właścicielem małej hurtowni spożywczej,winą za upadłość wielu polskich sklepów małych i większych obarczam polskich producentów żywności i innych artykułów.Zwykły zjadacz chleba pomyśli ,gość pisze brednie,ale prosze sobie policzyć wybierając jakiś produkt sprzedany w ciągu jednego miesiąca w ilości tylko trzech sztuk i pomnożyć go przez ilość polskich placówek (według GUS )200 000

    o powierzchni do 100 m2 to można dopiero zobaczyć jaki mamy wielki potencjał w kraju ,ale niestety producenci wykorzystują to w tan sposób że wyrównują sobie wszelkie straty poniesione w sieciach ,czyli promocje,naszym kosztem ,czyli my wszyscy polscy sklepikarze płacimy za te promocje.dam przykład

    olej 3 sztuki dziennie *200 000 sklepów * 25 dni roboczych da nam

    15 000 000 sztuk w miesiącu jest naczym odbić sobie straty wsieciach. Zaznaczam wszystkich sieci i dyskontów w kraju jest 3800 według GUS.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11207

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane