PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Mastercard i Visa mogą się dogadać ws. obniżki interchange

Autor: Puls Biznesu 6 marca 2013 08:57

Mastercard i Visa mogą się dogadać ws. obniżki interchange

Mastercard namawia Związek Banków Polskich do załatwienia sprawy opłat interchange we własnym gronie. Jak dowiedział się nieoficjalnie "Puls Biznesu", firma wyciąga rękę do swojego rywala Visy i proponuje dwustronne porozumienie w sprawie wysokości stawek tych opłat oraz ścieżki schodzenia z prowizji następnych latach do średniego europejskiego poziomu 0,5-0,6 proc.


W szczegółach plan wygląda następująco: docelowo, czyli za cztery lata, interchange miała by spaść do 0,6 proc. dla kart debetowych i 0,7 proc. - dla kredytowych. To jednak są stawki uśrednione. Mastercard chce, aby dla wybranych kart, typu Premium z programami lojalnościowymi, interchange mógł być wyższy.
Visa jest za. "Warunkiem realizacji powyższej deklaracji jest przyjęcie tego harmonogramu w całości przez organizację Mastercard. Koniecznym jest również zaprzestanie przez Mastercard obciążania agentów rozliczeniowych opłatą powiązaną z obrotami dokonanymi kartami Visa w ramach programu Innovation for Poland" - tak wynika z pisma przesłanego przez firmę do redakcji "PB".
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane