PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

MG: Handel detaliczny powinien inwestować w logistykę i technologie teleinformatyczne

Autor: MG, dlahandlu.pl 10 maja 2011 09:21

Zdaniem wiceministra Rafała Baniaka, handel detaliczny odgrywa bardzo istotną rolę w tworzeniu i promowaniu zrównoważonej gospodarki. - Należy zachęcać i wspierać sektor detaliczny do inwestowania w innowacyjne rozwiązania w zakresie logistyki, transportu, efektywności energetycznej i technologii teleinformatycznych - zauważył. - Na otwartym rynku europejskim tylko ustawiczny rozwój pozwala utrzymać konkurencyjność - powiedział.

Podczas konferencji „Perspektywy Rozwoju Handlu w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej"  wiceminister Baniak podkreślił, że sektor handlu detalicznego, który zatrudnia aż 20 mln osób, jest filarem gospodarki europejskiej. - Stanowi on bardzo poważny czynnik wzrostu gospodarczego, konkurencyjności i zatrudnienia w Europie - zauważył podsekretarz stanu w MG. - Sektor ten odgrywa również kluczową rolę w realizacji celów strategii gospodarczej Europa 2020 - dodał.

Zdaniem wiceministra, o pozycji przedsiębiorstw na rynku w dużej mierze decyduje umiejętność stosowania czystych zasad konkurencji oraz umiejętność współpracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11193

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane